Що означає Преобра́ження?

     Преобра́ження Господнє - описане в Євангеліях, це явлення Божественної величі й слави Христа на горі Фавор.
    "Що означає - преобразився?", - запитує Златословесний Богослов (Златоуст) і відповідає: "відкрив, тобто, їм щось зі Свого Божества - стільки, скільки вони могли вміщати, і показав в Собі Бога, що мешкає в Ньому". За Матвієм, Марком та Лукою (Мт.17:1–6, Мк.9:1–8, Лк.9:28–36), одного дня Ісус узяв із собою трьох апостолів: Петра, Якова та Йоана, - і привів їх на "високу гору", яку часто ототожнюють з горою Фавор.
    Та і для чого Господь перед початком Преображення обирає апостолів і заводить їх з Собою на гору? Звичайно, для того, щоб показати їм щось велике і таємниче. Що ж особливо великого і таємничого в свідченні плотського світла, яке рясно тоді мали вже не лише вибрані, але і останні апостоли? Яка була нужда для них в зміні силоміць Духу очей їх для споглядання того Світла, якщо воно плотське і створене? Євангеліст Іван  ясно говорить, що майбутній вічний і перебуваючий град не буде "вимагаючим сонця і місяця: Слава бо Божа просвітлює його, і світильник його - Агнець" (Об. 21, 23). Чи не ясно, що він показує тут Того ж Ісуса, Який нині на Фаворі Божественно перетворився, і плоть Якого сяяла, як світильник, що виявляє Славу Божества для тих, що піднялися разом з Ним на гору? У свято Преображення розкривається суть  Християнської Церкви.
    Преображення - це візуальне явище царства Божого на землі. Ісус Христос незадовго перед Хресними стражданнями, узявши з Собою трьох учнів - Івана, Якова і Петра, вийшов з Капернаума і попрямував на північ до гори Фавор, що підноситься, як фортеця, над горбами Галілеї. Учні мовчали, передчуваючи, що їм відкриється таємниця. На Фаворі апостоли побачили Божественне Перетворення Христа, явище Його величі і слави. Обличчя Спасителя стало подібним до світла блискавки, одяг - білими, як сніг. Він стояв, оточений сяянням, як сонце променями.
    Три апостоли пережили явище Божественного світла, як ні з чим не порівнянну велику радість. Здавалося, сам час зупинився в спогляданні Божественного світла. Здивовані апостоли пали на землю. Видіння скінчилося. Разом з Ісусом Христом вони спустилися з гори і до ранку повернулися в Капернаум.