Пастори

РОМАНЮК ІВАН МИКОЛАЙОВИЧ

Народився 7 грудня 1949 року в селі Побережжя Івано-Франківської області в сім’ї євангельських християн-баптистів. Після закінчення восьмирічної школи вступив на навчання до Дрогобицького нафтового технікуму, де здобув професію техніка-геолога. Свою працю розпочав у нафто-розвідувальній експедиції. Під час навчання почав активно відвідувати церкву ЄХБ в м. Бориславі. Тоді й відбулось його навернення до Бога. У 1972 році Іван Миколайович прийняв хрещення по-вірі і восени цього ж року одружився з Ніною Давидовою, яка була членом церкви в м. Бориславі. У них народилося четверо дітей – три сина і донька. Після прийняття хрещення брат Іван розпочав служіння проповідника в Бориславській церкві ЄХБ, продовжуючи керувати молоддю помісної церкви. Окрім цього, весь час займався благовістям, проповідуючи в усіх навколишніх селах.
У 1975-76 роках навчався в Московському Інституті хімічної промисловості, оскільки на той час працював начальником технологічної зміни збагачувальної фабрики. В 1989 був направлений на служіння в церву м. Стрия, де його обрали пресвітером. В 1990 році Іван Миколайович був рукопокладений на це служіння і виконував його у цій церкві до 1996 року. Іван Романюк з 1990 по 1993 рік навчався в Московському Біблійному Інституті, який закінчив, отримавши диплом служителя церкви.
З 1996 по 1998 роки навчався в Київській і Одеській Богословських семінаріях за програмою “Доктор служіння”. Після написання дипломної роботи на тему: “Виникнення і розвиток Баптизму в Галичині” – отримав ступінь “Доктор служіння”. В 1994 році на позачерговій конференції служителів Львівської області, Івана Миколайовича Романюка було обрано старшим пресвітером церков ЄХБ Львівщини. Це служіння він благословенно звершував до 2014 року.
З 1996 по 1999 рік служив пресвітером церкви ЄХБ - 1 м. Львова. В 2000 році, після виїзду в Америку пресвітера церкви ЄХБ м. Борислава, він прийняв пасторське служіння в цій церкві. 2002-2013 - ректор Української Баптистської Теологічної Семінарії. У 2009 році обраний регіональним заступником голови ВСЦ ЄХБ. 13 червня 2014 року рішенням 27-го з’їзду ВСЦ ЄХБ обраний заступником голови ВСЦ ЄХБ.

 13 липня 2017 року відійшов до Господа.


ЦЮПКО ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ

Народився 14 січня 1974 у м. Бориславі Львівської області, в невіруючій сім'ї. Оскільки дідусь з бабусею були членами Бориславської церкви ЄХБ, то невдовзі й Василеві батьки прийшли до віри в Господа. З цього часу вони регулярно брали його із собою на євангельські зібрання.
У грудні 1989 року на євангелізаційному зібранні, котре відбувалось у сусідньому місті Дрогобич, навернувся до Господа, а в серпні наступного року прийняв святе водне хрещення по вірі.
З 1996 по 2003 був керівником молоді Бориславської церкви.
6 жовтня 1998 року був прийнятий на роботу у місійне товариство “Вістка миру”, що у Трускавці. При місії були створені заочні Біблійні курси, з котрих і почалось для брата Василя навчання Біблійних наук.
13 червня 2004 року одружується із членом Бориславської церкви, Галиною Поливка. Цього ж року, 15 листопада, був зарахований на теологічний факультет в УБТС. У 2007 році закінчив навчання у семінарії, отримавши ступінь “Бакалавр теології”. У часі навчання звершував служіння у сусідній (Стебницькій) церкві.
У 2009 році був рукопокладений на дияконське служіння у Бориславській церкві.
З 2011 року продовжив навчання в УБТС на магістерській програмі, котру закінчив 2014, отримавши ступінь “Магістр служіння”. Цього ж року був рукопокладений на пресвітерське служіння.
Зі своєю дружиною Галиною виховують двох синів – Павла та Романа. 


СТАЩАК ЯРОСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ

Ярослав Стащак народився 13 серпня 1992 року в місті Бориславі, що на Львівщині. Виховувався в християнській сім’ї.
В 2009 році покаявся, а вже через рік прийняв святе водне хрещення по вірі. У 2011 році його обрали молодіжним керівником помісної Першої Бориславської Баптистської церкви, а також директором дитячого спортивного християнського клубу «Авана».
Після закінчення середньої освіти, вступив до Львівського політехнічного університету по інженерній спеціальності. Під час навчання паралельно вступив до Української Баптистської Теологічної Семінарії на богословський факультет. У 2015 році успішно завершив навчання в Політехнічному університеті, отримавши диплом магістра, а також цього ж року отримав диплом бакалавра пасторського служіння в семінарії.
У 2014 році одружився з Іриною Дзюринець. Разом виховують двох синів, Ярослава та Даниїла.
У 2016 році, у віці 23 роки, Ярослава рукопоклали на благовісника, а через рік на пресвітера Першої Бориславської Баптистської Церкви. Разом з тим він розпочав служіння в області, як керівник молодіжного відділу.
У 2017 році вступив до Southeastern Baptist Theological Seminary, на магістерську програму.
На даний час Ярослав Стащак продовжує своє навчання, а також служіння, як пастор церкви, обласний молодіжний керівник та член обласної ради ЛООЦ ЄХБ.